Czcionka:

A+A-

Kontrast:

UWAGA !!! KONKURS!!!

UWAGA !!! KONKURS!!!

Konkurs "Flaga BIAŁO-CZERWONA".
    Już niedługo 2 maja w Polsce obchodzony jako Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.
    Dzień Flagi obchodzony jest między dwoma świętami: 1 maja, nazywanym Świętem Pracy oraz Świętem Narodowym 3 Maja. Święto Flagi uchwalone zostało aby popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
    Polskie barwy narodowe widniejące na fladze państwowej kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci stanowiąc jeden z ważniejszych elementów naszej tożsamości narodowej.
    Flaga Polski według obowiązującej normy to prostokąt o proporcjach boków 5:8, podzielony na dwa poziome pasy: biały do góry i czerwony u dołu.
    Barwy flagi złożone z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego są odwzorowaniem kolorystyki godła państwowego, który stanowi orzeł biały na czerwonym polu. Zgodnie z zasadami heraldyki pas górny reprezentuje białego orła, a dolny czerwone pole tarczy herbowej. Kolory te według symboliki używanej w heraldyce mają następujące znaczenie:
•    Koloru białego używa się w heraldyce jako reprezentację srebra. Oznacza on także wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie.
•    Kolor czerwony jest symbolem ognia i krwi, a z cnót oznacza odwagę i waleczność

Z tej okazji Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do wspólnego świętowania w formie konkursu.
Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać dowolną techniką plastyczną flagę narodową, zaśpiewać piosenkę lub  wyrecytować wiersz o treści bezpośrednio związanej z tym świętem.

Zdjęcie własnoręcznie wykonanej pracy  plastycznej lub krótki film  z nagranym występem uczestnika konkursu   należy do dnia 04.05.2020 r., przesłać na adres mailowy:
rbaranowska@pppp.walbrzych.pl
kpawlikowska@pppp.walbrzych.pl

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Zapraszamy do wspólnego obchodzenia
Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej   2 maja 2020 r.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Data dodania: 2020-04-28 21:18:29
Data edycji: 2020-04-28 21:27:10
Ilość wyświetleń: 139

Program rządowy Za życiem

Więcej informacji

COVID -19

Zarządzenia oraz procedury
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook