Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Pracownicy

DYREKTOR

mgr Regina Marciniak – nauczyciel dyplomowany z 28 letnim stażem w placówkach oświatowych , terapeuta specjalizujący się w kryzysach rodzinnych, terapii par. Autorka licznych projektów edukacyjnych dla szkół i NGO. Ma za sobą studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogika edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu ,studia podyplomowe organizacja i zarządzanie w oświacie, bezpieczeństwo i higiena pracy, zarządzanie funduszami europejskimi. Ukończyła Studium Terapii Rodzin - w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii - poszerzenie wiedzy w zakresie systemowego rozumienia rodziny i nabycie umiejętności metod diagnozy i terapii rodzin. Wpisana na listę ekspertów do oceny projektów unijnych w obszarze edukacja. Ukończyła szkolenie : Terapia Poznawcza Oparta na Uważności MBCT(Mindfulness-Based Cognitive Therapy) w leczeniu depresji oraz „Stosowanie 4-cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD w praktycznej, ilościowej diagnostyce zaburzeń ze Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych w zespołach interdyscyplinarnych” oraz szereg kursów związanych z zarzadzanie placówką oświatową min: Kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej, Ewaluacja wewnętrzna w szkole/placówce, Ruch kadrowy w oświacie,  Aktualizacja dokumentacji szkolnej zgodnie z reformą oświaty 2017, Finansowanie zadań oświatowych-wielka nowelizacja 2018, Zmiany w Karcie Nauczyciela i prawie oświatowych od 1 stycznia 2018 , Nowoczesne opiniowanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej, Prawo oświatowe, Funkcjonowanie zespołów orzekających - aspekt formalny i merytorycnzy dotyczący wydawania opinii, orzeczeń i innych dokumentów, , Nowoczesny system informacji oświatowej w praktyce, Projektowanie pracy szkoły na rok szkolny 2018/2019 , Nowelizacja statutu szkoły- statut szkoły/placówki po reformie oświaty, Nowe zasady prowadzenia akt osobowych od 1 stycznia 2019 r.  , Sysytem informacji oświatowej w 2019 r.Nadzór nad parcodawcą i kontrole zewnętrzne w szkole i placówce oświatowej publicznej i niepublicznej po reformie oświaty, ZSK- nowe podejście do edukacji , Plan nadzoru pedagogicznego oraz organizacja roku szkolnego 2019/2020 zgodnie z obowiazującymi i projektowanymi zmianami, Nowelizacja Karty Nauczyciela , czyli jak przygotować się do zmian od 1 września 2019 r. , Zasdady gromadzenia danych w systemie SIO w roku szkolnym 2019/2020 i ochrona danych w zbiorach zgromadzonych w szkole, Nowy rok szkolny 2020/2021 i nowe przespisy oświatowe,  Procedury zmian trybu naucznia w placówce oświatowej na wypadek pojawienia się w niej COVID-19.

 

 

PSYCHOLODZY

mgr Anna Podyma – nauczyciel dyplomowany, socjoterapeuta, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym, także z niepełnosprawnościami. Zajmuje się problemami wieku szkolnego, zaburzeniami emocjonalnymi, przemocą, interwencją kryzysową.  Ukończyła szkolenia w zakresie pracy z dziećmi z zaburzeniami lękowymi, tikami, FAS. W poradni prowadzi diagnozę psychologiczną i wsparcie terapeutyczne, a także psychoedukację rodziców i opiekunów. Wspiera szkoły i placówki w ramach e-Poradni oraz Punktów Diagnostyczno-Konsultacyjnych. Jest członkiem  Zespołu Orzekającego PPPP.

 

mgr Anna Chomicz –nauczyciel mianowany, psycholog ze specjalnością kliniczną, ukończyła studia podyplomowe „Wczesne, wieloaspektowe wspomaganie rozwoju dziecka” „ Psychologiczne wspomaganie dzieci i młodzieży z trudnościami” oraz szkolenia i kursy doskonalące z zakresu pracy z dziećmi i ich rodzicami. W poradni prowadzi zajęcia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, zajmuje się też diagnozą i pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży, poradnictwem dla rodziców w sprawach wychowawczych, rodzinnych i osobistych oraz pracą z rodziną.

 

mgr Alicja Czajkowska-Gut-  nauczyciel początkujący, psycholog ze specjalnością kliniczną i społeczną. Ukończyła kursy doskonalące między innymi z zakresu Terapii Dzieci i Młodzieży, Interwencji Kryzysowej ,Psychoterapii Uzależnień, Szkolenia Trenerskie. Poszerza swoją wiedzę z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W poradni zajmuje się diagnozą i terapią psychologiczną dzieci i młodzieży oraz poradnictwem dla rodziców i nauczycieli. Prowadzi również zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju. Podczas spotkań z dziećmi wykorzystuję różnego rodzaju oddziaływania między innymi relaksację, elementy muzykoterapii, dramatoterapii, choreoterapii, arteterapii. Promuję metodę pracy, która skoncentrowana jest na zasobach i możliwościach danej jednostki w czym pomaga mi metoda Kids’ Skills – Dam Radę! oraz Jestem z Ciebie dumny. W pracy terapeutycznej w zależności od potrzeb wykorzystuje elementy terapii konstruktywistycznej, poznawczo-behawioralnej oraz systemowej.

 

mgr Karolina Klatka- nauczyciel początkujący, psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia. Ukończyła "Studium Terapii Dzieci i Młodzieży" w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii oraz szkolenia i kursy doskonalące w zakresie pracy z dziećmi i ich rodzicami, min: "Dialog motywujący", "Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, jako metoda pracy z rodziną", "Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży", "Depresja i trauma wśród dzieci i młodzieży" oraz diagnostyczne: Skala Inteligencji Stanford Binet-5, ADOS-2.  W poradni zajmuje się diagnozą  i terapią psychologiczną dzieci i młodzieży oraz poradnictwem dla rodziców.

 

PEDAGODZY i DORADCA ZAWODOWY

mgr Ewa Perlik – nauczyciel dyplomowany  pedagog/doradca zawodowy z wieloletnim doświadczeniem w zakresie pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.  Zajmuje się diagnozowaniem trudności szkolnych dzieci i młodzieży. Pomaga określić optymalną ścieżkę kariery edukacyjno-zawodowej  ucznia , w tym ucznia z niepełnosprawnością.  Prowadzi zajęcia dla rodziców w ramach Szkoły dla Rodziców i Wychowawców oraz sieć współpracy i samokształcenia dla pedagogów, psychologów i nauczycieli. Udziela wsparcia merytorycznego nauczycielom, wychowawcom, pedagogom szkolnym w zakresie organizowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole, przedszkolu lub placówce. W ramach wspomagania szkół i placówek  prowadzi szkolenia dla nauczycieli. Trener terapii EEG Biofeedback oraz  terapii metodą Warnkego.

 

mgr Katarzyna Pawlikowska – nauczyciel dyplomowany, pedagog, neurologopeda, terapeuta pedagogiczny, tyflopedagog, certyfikowany trener TZA-ART. Posiada doświadczenie w pracy diagnostycznej i terapeutycznej dzieci w wieku szkolnym. Posiada kwalifikacje do pracy metodą komunikacji alternatywnej i wspomagającej MAKATON, certyfikowany Terapeuta Ręki - terapia ręki i zaburzeń motoryki małej. Ukończyła szkolenie KOLD – Karty Oceny Logopedycznej Dziecka od 1 miesiąca życia do 9 roku życia. Trener terapii EEG Biofeedback,  terapii metodą Warnkego oraz Tomatisa. Udziela wsparcia merytorycznego nauczycielom, wychowawcom, pedagogom szkolnym w zakresie organizowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole, przedszkolu lub placówce. Członek Zespołu Orzekającego w PPPP.

 

mgr Renata Baranowska – nauczyciel mianowanypedagog, socjoterapeuta, certyfikowany trener TZA-ART, terapeuta pedagogiczny oraz specjalista z zakresu profilaktyki terapii uzależnień. W poradni zajmuje się diagnozą pedagogiczną, wsparciem pedagogicznym rodziców i opiekunów prawnych, pracą z młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym oraz prowadzi zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej. Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte w pracy w szkołach podstawowych, placówce resocjalizacyjnej, placówce socjoterapeutycznej oraz w trakcie realizacji programów poświęconych readaptacji młodzieży niedostosowanej społecznie „Czas na szansę dla nas”, „Młodzi – gniewni” i innych, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Wałbrzycha, zapobiegającym narastaniu zjawiska agresji.

 

mgr Dorota Pawelec - nauczyciel mianowany, pedagog, oligofrenopedagog, obecnie w trakcie zdobywania kwalifikacji do pracy z osobami z niepełnosprawnością słuchową. W poradni zajmuje się diagnozą pedagogiczną, wsparciem pedagogicznym rodziców i opiekunów prawnych.Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z młodzieżą niedostosowaną społecznie i zagrożoną niedostosowaniem społecznym zarówno w placówce resocjalizacyjnej, jak i socjoterapeutycznej.Współuczestniczyła w realizacji projektów „Czas na szansę dla nas”, „Nowa Perspektywa-Lepszy Start”, prowadząc zajęcia mające na celu pomoc wychowankom w nabyciu kompetencji niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie po zakończeniu pobytu w placówce.

 

mgr Marta Zarzeczna - nauczyciel początkujący, pedagog specjalny ze specjalnością: "Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną". Ukończyła studia podyplomowe na kierunku"Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu", "Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka". Certyfikowany Terapeuta Ręki II stopnia - diagnoza oraz terapia. Ukończyła również szkolenia oraz kursy nadające kwalifikacje m.in. do pracy w zakresie Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne,Modelu wykorzystywania AAC w praktyce edukacyjnej Szkół oraz Rodzin dzieci ze złożonymi potrzebami komunikacji oraz diagnozy m.in. Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa. Trener terapii EEG - Biofeedback. W Poradni zajmuje się diagnozą pedagogiczną uczniów, diagnozą małych dzieci w oparciu o MFED, wsparciem dla rodziców i opiekunów prawnych. Prowadzi terapię w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapię ręki oraz treningi EEG-Biofeedback. Stale podnosi swoje kwalifikacje.

 


LOGOPEDZI

mgr Agnieszka Matejczuk –nauczyciel dyplomowany, neurologopeda, pedagog, oligofrenopedagog, ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Spektrum Autyzmu. Certyfikowany terapeuta audio-psycho-fonologii wg. metody prof. A. Tomatisa (I i II stopień ), metody Dyna Lingua M.S,  K-Tapingu. Posiada kwalifikacje do pracy metodą komunikacji alternatywnej i wspomagającej MAKATON, metodą  Warnkego (trening słuchowy, wzrokowy i motoryczny). W poradni pełni funkcję koordynatora zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.  Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Podczas terapii  stosuje różne metody pracy m.in. ćwiczenia rozwijające umiejętności i możliwości oddechowe, tworzenie kreacji ruchowych,  ćwiczenia  motoryczne warg i języka, masaże logopedyczne i neurofizjologiczne, manualne torowanie głosek, plastrowanie k-taping i wiele innych elementów metod dostosowanych do możliwości indywidualnych dziecka.

 

mgr Dorota Nieckarz -nauczyciel dyplomowany, neurologopeda, pedagog i oligofrenopedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, także osobami z niepełnosprawnościami, niepełnosprawnościami sprzężonymi. Zajmuje się diagnozą i terapią , poradnictwem dla rodziców i nauczycieli, prowadzeniem zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju.Posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć z komunikacji alternatywnej za pomocą programu terapeutycznego Mówik. Uzupełnia pracę terapeutyczną o metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne polegającego na wykorzystaniu ruchu jako narzędzia , które wpływa na rozwój dziecka i jest w stanie korygować już istniejące zaburzenia rozwojowe czy zaburzenia neurologiczne u dzieci.

 

FIZJOTERAPEUCI

mgr Adrian Furmaniak - nauczyciel dyplomowany z zakresu wychowania fizycznego, fizjoterapeuta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, oraz Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu, Trener Technik Relaksacji. W dorobku zawodowym ukończył Studia Podyplomowe z zakresu Autyzmu z elementami Integracji sensorycznej. Terapeuta Manualny metody wg. Lewita. Uczestniczył w licznych szkoleniach: kinesiology taping, masaż klasyczny, masaż leczniczy, terapia manualna z elementami osteopatii i chiropraktyki. Ukończył 2 letni kurs Fizjoterapii w sporcie i zdał egzamin uzyskując tytuł Dyplomowanego Fizjoterapeuty Sportowego uznawany w całej Europie  . Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe a zdobyte umiejętności wykorzystuje w pracy z dorosłymi, jak i z dziećmi.

 

 

LEKARZ

 

lekarz/ konsultant mgr Małgorzata Pietkiewicz Pradel-specjalista w dziedzinie pediatrii

lekarz konsultant mgr Wiesława Krajewska –specjalista w dziedzinie psychiatrii

 

PRACOWNICY ADMINISTRACJI

Klaudia Bonisławska  – specjalista do spraw administracji i kadr

Natalia Baran – sekretarka poradni

mgr Teresa Byczkowska- główny księgowy

Paweł Strycharz- Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Data dodania: 2017-01-12 21:25:25
Data edycji: 2024-11-25 18:52:02
Ilość wyświetleń: 8737

Program rządowy Za życiem

Więcej informacji

COVID -19

Zarządzenia oraz procedury
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej