Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Terapia logopedyczna

Terapia logopedyczna

Monika Sidorneurologopeda kliniczny, specjalista Wczesnej Interwencji Logopedycznej, trener emisji głosu, prowadzi formę terapii:

Terapia logopedyczna – jej celem jest poprawa komunikacji werbalnej stosownie do wieku dziecka, eliminowanie nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania aparatu artykulacyjnego (np.: wady zgryzu, nieprawidłowe połykanie), ćwiczenia toru oddechowego, wywoływanie prawidłowo brzmiących głosek, utrwalanie wywołanych głosek w mowie czynnej, wzbogacanie słownictwa zarówno w mowie czynnej jak i biernej. W terapii logopedycznej stosowane są elementy wielu metod m.in.: metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, metody Czytania sylabicznego prof. Jagody Cieszyńskiej, metoda Verbotonalna oraz logorytmika.

Terapią logopedyczną objęte są dzieci od drugiego roku życia oraz młodzież.
Czas przeprowadzenia terapii jest indywidualny, zależy od możliwości dziecka, częstotliwości ćwiczeń i współpracy z rodzicami dziecka (przestrzeganie zaleceń specjalisty).

Dzieci po przeprowadzonych badaniach są kierowane na terapię. Zapisy odbywają się telefonicznie lub online za pośrednictwem sekretariatu poradni, niezbędne jest wypełnienie i przesłanie Wniosku o udzielenie dziecku pomocy (zgłoszenie do poradni).

 

 

 

Data dodania: 2021-01-26 13:23:12
Data edycji: 2021-01-27 15:03:28
Ilość wyświetleń: 228

Program rządowy Za życiem

Więcej informacji

COVID -19

Zarządzenia oraz procedury
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook