Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Rehabilitacja po przebyciu choroby związanej z COVID-19

Rehabilitacja po przebyciu choroby związanej z COVID-19

Zgodnie z dostępnymi danymi większość osób przechodzi łagodnie zachorowanie na Covid-19, jednak u części osób przebieg choroby jest gorszy i proces rekonwalescecncji wydłuża się. Ozdrowieńcy często odczuwają skutki choroby jeszcze długo po wyzdrowieniu, m.in. są to takie objawy jak: duszności, słabsza wydolność organizmu, większa męczliwość.  W tym miejscu warto podkreślić dużą rolę fizjoterapii. Musimy pamiętać, że systematyczne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń pozwala na odbudowanie kondycji i daje szansę szybszego powrotu do pełnej sprawności.

W tym celu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała specjalny poradnik, który nosi nazwę: "WSPARCIE W SAMODZIELNEJ REHABILITACJI PO PRZEBYCIU CHOROBY ZWIĄZANEJ Z COVID-19". Zostały przedstawione w nim ćwiczenia oraz porady dla osób, które doświadczyły pogorszenia stanu zdrowia związanych z rozpoznaniem infekcji COVID-19. Zebrane w niej informacje mają wspomóc samodzielny powrót do pełnej sprawności, a także uczulić na niepokojące, nawracające objawy. Zawiera wskazówki co należy czynić, gdy ma się problemy z oddychaniem, z głosem, z wahaniami nastroju itd. Dodatkowo przedstawiają zestaw ćwiczeń fizycznych, które należy wykonywać po opuszczeniu szpitala.

https://extranet.who.int/iris/restricted/bitstream/handle/10665/333818/WHO-EURO-2020-855-40590-54773-pl.pdf?sequence=2&isAllowed=y&fbclid=IwAR2ho7AHiCEmHcdAQyU5LigyWzcw7sH9NMfyNJlDz5eiW90FdSaXeYUFVqI

Data dodania: 2020-11-19 07:56:58
Data edycji: 2020-11-19 07:59:49
Ilość wyświetleń: 630

Program rządowy Za życiem

Więcej informacji

COVID -19

Zarządzenia oraz procedury
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej