Dobiegają końca zajęcia logorytmiczne prowadzone w ramach programu „Za życiem” przez logopedę Monikę Sidor. Brały w nich udział dzieci o szczególnych potrzebach, na co dzień korzystający z usług poradni.
Istotę ćwiczeń logorytmicznych stanowi związek ruchu z muzyką. Biorąc udział w tego rodzaju zabawach dziecko doskonali zakres i formę ruchu, a świat dźwięków wzbogaca jego doznania. Ćwiczenia logorytmiczne likwidują zaburzenia współtowarzyszące zaburzeniom mowy, a także dysfunkcje, które je powodują. Przyczyniają się do zaktywizowania rezerw funkcjonalnych oraz wykształcenia funkcji wielozmysłowych. Ponadto mają korzystny wpływ na osobowość najmłodszych oraz kształcą inwencję twórczą, usprawniają aparat mięśniowo-ruchowy dziecka i uwrażliwiają je na zjawiska akustyczne.
Dla większych korzyści i komfortu naszych małych klientów zajęcia logorytmiki w ramach programu „Za życiem” uzupełniane były ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, usprawniającymi m.in. dużą i małą motorykę, narządy artykulacyjne, koordynację wzrokowo-ruchową. I jak widać dały im wiele radości.